Говорячи про каміни на дровах, можна виділити два основних типи конструктивних рішень.

В залежності від конструкції, розрізняють каміни і печі (печі-каміни)

Камін

Камін - це стаціонарна конструкція (перше фото вище), що складається з вогнища, технічної та облицювальної частини. У сучасних камінах вогнище представлене камінною топкою, в традиційних викладене з цегли або іншого вогнетривкого матеріалу.

Технічна частина - це порожнистий конвекційний короб, з теплоізоляцією всередині. Конвекційний короб може утворювати єдину поверхню зі стіною (тоді вогнище знаходиться в ніші), частково або повністю виступати в приміщення, або навіть бути острівним (наприклад, бути розташованим по центру кімнати).

Облицювальна частина - це декоративне оздоблення, яка може бути як простою, наприклад, фарбуванням, так і складовою - наприклад, складатися з декоративної штукатурки і приставного мармурового порталу навколо вогнища. Камінна топка, чавунна або сталева, купується готовою, а конвекційний короб і декоративне оздоблення будуються вже на об'єкті.

Зовні конструкції камінів дуже різноманітні. Різні дизайни дров'яних камінів в залежності від форми вогнища і розміщення каміна в приміщенні, стилю або матеріалу оздоблення можна побачити в нашому блозі, розділ "Дизайн камінів". Також, можна подивитися на приклади виконаних робіт в розділі "Установка камінів" та "Галерея робіт".

Піч, або камін-піч

Другий тип конструкції - окремостояча дров'яна піч або піч-камін (друге фото), в ній вогнище (топкова частина) і зовнішнє оздоблення є єдиним, готовим технічним рішенням. Другий тип конструкції значно менший, як за внутрішніми розмірами топкової частини, так і за зовнішніми габаритами.

В деяких випадках (таких, як піч-камін на третьому фото), межа між каміном і піччю стає не такою значною. У деяких виробників в каталозі опалювальних печей можна зустріти камінну топку, інтегровану з готовою облицювальною частиною. За розмірами, оглядом вогню і опалювальною потужністю такі печі не поступаються повноцінним камінам, але відрізняються швидкістю і зручністю монтажу - їх залишається лише встановити на рівну негорючу підставу і підключити до димоходу.

Що ж вибрати - камін або піч?

Якщо ви ще не визначилися з вибором, хочете ви камін або дров'яну піч, радимо ознайомитися з нашою більш ранньою публікацією " Що потрібно врахувати під час вибору каміна ", в якій ми детально розглядаємо переваги і недоліки кожного варіанту.

Основні переваги дров'яної печі в порівнянні з каміном:

  • доступніша вартість,
  • легкість монтажу,
  • менші вимоги до димоходу і несучої здатності,

Основні недоліки печі на дрова в порівнянні з каміном:

  • менша потужність опалення,
  • опалення лише 1-2 приміщень,
  • менший огляд вогню,
  • нагрів зовнішнього корпусу до високих температур.

Наведені переваги і недоліки не є абсолютними, оскільки є великі печі, так само як і маленькі каміни, дорогі печі і дешеві камінні топки, але якщо ми порівнюємо продукцію одного виробника, чавунну топку з чавунною піччю, а сталеву топку зі сталевою металевою піччю - то це порівняння є вірним.

Якщо ж ви вже зупинили свій вибір на печі, або, як її ще називають - каміні-печі, в нашому блозі є багато статей, які допоможуть вам ознайомитися з різними варіантами, які існують на сьогоднішній день, відмінностях в загальній конструкції і дизайні.