Використання бетону при виготовленні камінів дало можливість для практично необмежених експериментів у сфері дизайну. Створенню унікальних і вражаючих дизайнів сприяли особливі властивості цього матеріалу - зокрема, відносна легкість в обробці і можливість імітації найрізноманітніших фактур і матеріалів.

Зазвичай каміни виготовляються з особливо міцної бетонної суміші - наприклад, армованої скловолокном (стеклофібробетон, або СФБ) - і в результаті камінний портал виходить легший і економічніший, ніж аналогічний виріб з натурального каменю. Однак, використовуючи безліч технологій фінішної обробки, доступних наразі фахівцям з роботи з цим видом бетону, результат практично неможливо візуально відрізнити від натурального каменю (в тому випадку, якщо дизайн припускає імітацію натурального каменю).

За допомогою бетону можна зімітувати велику різноманітність фактур натурального каменю - наприклад, різьблений або полірований граніт, травертин, різьблений вапняк або піщаник грубої фактури, колотий граніт або колотий бутовий камінь.

Камінний портал з бетону може мати як традиційний, так і сучасний дизайн, мати безліч опрацьованих деталей, або ж бути зовсім простим, з орнаментом або без, для приміщень всередині і зовні будинку.

Наступні фотографії також ілюструють широкі можливості бетону в якості матеріалу для оформлення камінного порталу. Варіювання формою, розмірами, текстурою і обробкою бетону дає практично необмежені можливості для дизайну.