Теплота дерев'яного камінного порталу очевидна навіть тоді, коли в ньому не горить вогонь. Дерев'яні портали, з тонкою різьбою і якісним покриттям, з таких цінних порід, як червоне дерево або вишня, подарують тепло і елегантність будь-якої вітальні або кабінету.

Дерев'яні портали виготовляють з наступних порід деревини: дуб, ясен, клен , береза, сосна, тополя. Більш екзотичні породи, такі як рожеве дерево, венге, тик і волоський горіх використовують рідше, і, як правило, в камінах сучасного дизайну.

Крім того, що в даний час існує величезна різноманітність сортів деревини, з яких можна зробити камін, у продажу представлений ще більш широкий асортимент різних просочень і фарб, лаків, що дозволяють отримати саме той зовнішній ефект, до якого ви прагнете. Фарби для дерева представлені в різних кольорах і відтінках і, крім того, їх можна змішувати, якщо, наприклад, ви хочете пофарбувати камін в колір інтер'єру.Ще одним з можливих варіантів є покриття фарбованим або емальованим шпоном.

Комбінуючи різні стилі, породи деревини, і її фінішну обробку, можна домогтися нескінченного розмаїття і отримати саме такий результат, який вам потрібен - як формальний, так і рустикальний дизайн, від традиційного до ультрасучасного.

Наприклад, якщо ви хочете, щоб камін виглядав невибагливо , в спокійних тонах - досить вибрати сосну і забарвити прозорою грунтовкою.   Для більш рустикального виду , передавального відчуття старовини, підійде більш темне забарвлення деревини, на яку вручну наносяться «тріщини».     Якщо ж вам потрібен більш офіційний камін , відмінний вибір - червоне дерево, тонка різьба і темні, глибокі фарби.   Майже такий самий білий фарбований дерев'яний портал, але з полірованою мармуровою обробкою навколо вогнища, має куди більш офіційний вид.

Ще одним варіантом фінішної обробки дерев'яного порталу є його забарвлення під якийсь інший матеріал - наприклад, волоський горіх, дуб, піщаник, онікс, і навіть метали - такі як бронза, мідь, олово.

Деякі дерев'яні портали виконані з комбінації різних видів деревини або навіть, комбінації деревини та іншого матеріалу, наприклад, металу або каменю.

Каміни із дерева в інтер'єрі

Ще одна альтернатива використати дерево в оздоблення каміна, не вдаючись до покупки дерев'яного порталу - обробка стіни, в яку вбудований камін, дерев'яними панелями. У такому варіанті ви легко впишете камін з дерев'яною обробкою в приміщення сучасного стилю.