Цегляна кладка - таким ми собі уявляємо класичний варіант каміна з цегли. Однак оздоблення сучасних цегляних камінів зараз настільки різноманітне, що просто не знаєшь, на що й дивитися. В їх дизайні широко використовується облицювальна плитка самих різних кольорів і відтінків на будь-який смак замовника.

Встановлюючи в своєму будинку закриті камінні топки, слід враховувати одну особливість даної конструкції каміна: облицювальний матеріал (цегла або облицювальна плитка) не повинен виступати в ролі накопичувача тепла. Щоб не допустити цього, спочатку будівництва навколо топки необхідно спорудити так званий конвекційний термокороб. Дана конструкція з вогнетривкого гіпсокартону зсередини ізольована фольгированную базальтовими матами, які відбивають випромінюване топкою тепло.

Як влаштовані каміни з цегли?

Вентиляційні отвори, облаштовані в нижній частині каміна, пропускають холодне повітря. Воно нагрівається і виходить через верхні вентиляційні отвори. Такі технічні отвори каміна можуть бути розташовані з його зворотного боку для збереження цілісності дизайну цегляного каміна. Завдяки цьому в процесі роботи забезпечується відповідне охолодження камінної топки і більш швидкий розподіл нагрітого повітря по приміщеннях.

Оригінальний стиль цегельних камінів досягається поєднанням різних варіантів кольору і фактури кладки, використанням різноманітних архітектурних форм всієї конструкції каміна. Серед покупців широку популярність набули й дизайнерські камінні топки - кутові, широкі або тристоронні.

Кольорове рішення цегляного облицювання також відіграє важливу роль. Акцент на кольорі каміна може підкреслити його стиль, стриманість, суворість, органічне поєднання з інтер'єром вашого будинку, кімнати, приміщення.

Цегляні каміни в інтер'єрі

Білий колір цегляного облицювання використовується в інтер'єрах скандинавського стилю - підкреслюючи його стриманість і деяку суворість, а також любов і повагу до природи.

Для додання інтер'єру рис класицизму або модерну використовуються приставні камінні портали, в основному, з мармуру або МДФ.

Часто достатньо такої традиційної деталі, як камінна полиця, щоб додати каміну рустикальний характер. Стиль камінної полиці, в поєднанні з кольором і фактурою цегли або облицювальної плитки визначають не тільки зовнішній вигляд каміна , але й становлять основу дизайну вітальні, її фокальную точку.