Майя Баклан - засновник інтер'єрної студії MAYA BAKLAN (раніше - Неєвроремонт). В інтер'єрах, реалізованих за її проектами та опублікованих в Houzz, HIS, HQRoom, Archello, Elle Decoration та інших виданнях, присвячених архітектурі і дизайну, навіть в квартирах можна побачити печі на дровах. Ми запитали її про досвід проектування інтер'єрів з камінами.

Майя, до тебе часто звертаються із завданням створення інтер'єру "з нуля". Яке зазвичай ставлення замовників до каміна, поділися своїм досвідом...

— З життєвого про камін — це як про людей з прямим і кучерявим волоссям: власники квартир, в яких за ніяких обставин не може бути каміна, мріють про нього. І в результаті займаються імітацією: портали зі свічками. Власникі будинків, в яких зробити камін раз чхнути, часто нехтують цим і не бачать необхідності.

Камін - це те, що можуть собі дозволити тільки власники будинків?

— Більшість сприймає камін як щось дуже складне і велике. Якщо в квартирі 40 метрів і я запропоную зробити камін, на мене подивляться як на ідіотку: що? У нас же всього 40 метрів, який ще камін?!

— Але я абсолютно впевнена, що камін або піч додають цінності об’єкту. Я періодично консультую людей, які шукають об’єкти для інвестицій з метою подальшої здачі або перепродажу. Якщо в будинку є хоча б пічний канал (навіть не повноцінний димохід), і в ньому є тяга — це те, що нам потрібне. Тому що ми живемо в країні, де дуже мало вікових архітектурних спадщин, та й ті, що є, ніхто не береже. Це не Париж. Тому димоходи велика рідкість і в ціні.

Як вважаєш, чи варто взагалі планувати камін, якщо бюджет обмежений?

— Один з моїх перших об'єктів, невелика квартира площею 42м2 на Межигірській, планувалася для здачі, ремонт мав бути добротним і оригінальним, а бюджет дуже обмеженим - причому, квартира була в дореволюційному житловому фонді, починати доводилося практично "з нуля". Мені пощастило - в квартирі вже був старий димохід, і ми вирішили встановити невелику, але все ж таки справжню дров'яну піч. Ми вибрали найдешевшу модель французької фабрики з давніми традиціями чавунного лиття. При мінімальних вкладеннях, привабливість квартири для потенційних орендарів різко підскочила, адже конкуренція практично нульова - квартира з каміном велика рідкість.

Твої інтер'єри періодично публікують у виданнях, присвячених дизайну, і вони збірають чимало відгуків у читачів. Як люди реагують на камін в інтер'єрі?

— Камін  — це саме той елемент, який притягує увагу в першу чергу, багато хто не вірить своїм очам, і перепитують, чи справжній він.

Камін - саме той елемент, який привертає увагу в першу чергу

Фото интерьера от дизайнера Майи Баклан

Фото интерьера от дизайнера Майи Баклан


А чого, на твій погляд, не варто робити при плануванні інтер'єру з каміном?

— Я проти, коли вішають над каміном телевізор. На мій погляд, це взаємовиключні речі. І дуже прикро, коли я таке бачу в інтер’єрі.

Окрім можливості спорудити димар, які ще обмеження ти бачиш, що може перешкодити встановити камін або піч на дровах?

— Дійсно, обмеженням для дров’яної печі можуть бути маленькі діти. Оскільки вона повністю прогрівається, включаючи димохід, і це небезпечно. Доведеться викручуватись, щоб закрити до неї доступ на перші пару років, поки діти не підростуть і не порозумнішають.

Наостанок, що ти можеш ще порадити нашим читачам?

— Я рекомендую дивитися ширше і не обмежуватися житловими інтер'єрами для використання камінів. Живий вогонь дуже прикрасить кабінет менеджера або лаунж зону в офісі, не кажучи вже про ресторани або заміськи готелі з номерами в окремо стоячих будиночках.


Хочете справжній камін, але не знаєте, з чого почати?

Ми підібрали приклади печей, схожі на ті, що використані Майєю в інтер'єрах вище.
А ще можна почитати статті: " Що варто врахувати під час вибору каміна" і "Обираємо дизайн печі на дровах".

Будуть питання - телефонуйте, ми вам допоможемо.