Якщо ви замислюєтеся про камін в своєму будинку, і ваш вибір припав на піч на дровах - компактну окремо стоячу конструкцію, наприклад, як на фото вище, ви не могли не помітити усього розмаїття моделей, які є зараз на ринку. Можна вибирати печі виходячи з найрізноманітніших критеріїв - за опалювальною потужностю, наявністю якихось особливих функцій, наприклад, духовки або варильної поверхні, за дизайном ... Але перше, з чим ви, швидше за все, зіткнетеся під час вибору - це вибір за оздоблювальним матеріалом.

В каталогах більшості інтернет магазинів, печі зазвичай розподілені на категорії в залежності від матеріалу облицювальної частини. Найбільш поширеними категоріями печей є чавунні, сталеві і печі в кольоровому керамічному оздобленні (їх також називають кахельними, сама кераміка також може мати назву майоліки). Крім того, є сталеві печі в облицюванні з натурального каменю - талькохлориту, вапняку, пісковика, а також кераміки з імітацією бетону, вулканічного каменю і т.п.

На що варто звернути увагу під час вибору?

Естетика

Чавунні печі

Чавунні печі , в залежності від моделі, відмінно виглядатимуть як в інтер'єрі стилю прованс або класичному, так і в сучасному, наприклад, в стилі лофт або мінімалізм.

На першому і другому фото - недорогі, практичні польські чавунні буржуйки заводу Kratki, модель Koza K7 в стилі ретро і модель K10 традиційної форми, але з сучасним декором. На третьому фото - недорога чавунна піч Invicta Remilly в сучасному стилі. На четвертому і п'ятому фото - емальовані чавунні печі від заводу Invicta, модель Elo M в сучасному стилі і модель Seville в стилі ретро. На останньому фото - потужна чавунна піч в сучасному стилі, на ніжці, з широким оглядовим фасадом - Invicta Elton.

Чавунні печі зазвичай, темно-сірого кольору, лише деякі моделі випускаються з покриттям з кольорової емалі.

У Invicta, найстарішого французького чавуноливарного і емалювального заводу повного циклу, емальовані печі виробляються в відтінках слонової кістки, червоному, жовтому , світло-сірому кольорі. Асортимент печей цього виробника налічує понад 70 найменувань - як в ретро стилі, так і в сучасному, багато по-справжньому унікальних моделей, аналогів багатьом з них немає в інших виробників, а якість чавунного лиття та емалювання - одна з найвищих в Європі.

Кахельні печі

Керамічні (кахельні) печі також випускаються як в традиційному, так і в сучасному дизайні.

На першому фото - маленька кахельна піч польського заводу Kratki, модель WK 440 в кремовому кольорі. На другому фото - піч італійського бренду Superior, окремої лінійки печей групи Piazzetta, з орнаментом в тірольському стилі, модель Manuela. Фото з третього по шосте - майолікові печі Piazzetta: піч з духовкою для випічки E900 M, альпійська піч "стуботто" Brunico з оригінальними деталями ручної роботи, циліндрична піч з орнаментом в ретро стилі E929 C, і оригінальна піч Bonny в м'ятному кольорі, дизайн якої відсилає нас до початку 60-х років минулого століття.

Керамічні печі заводу Kratki і Superior випускаються в 2-4 кольорах (серійне виробництво), а керамічні печі від Piazzetta, найбільшого європейського виробника майоліки, доступні в понад 40 різних відтінків, є як однотонні варіанти, так і з ручним розписом або вкрапленнями кристалічної глазурі. Крім того, печі Piazzetta можуть бути оснащені системою примусового відведення тепла в інші кімнати, Multifuoco та електронною системою управління горінням.

Сталеві печі

Сталеві печі є тільки в сучасному стилі. Така металева піч може мати найрізноманітніший дизайн - бути низькою і присадкуватою або на високій ніжці-опорі, циліндричної форми або з чіткими лінійними кутами, з одним або декількома скляними фасадами.

На перших трьох фото - недорогі сталеві печі польського заводу Kratki, компактна модель Koza K5 S, циліндрична піч Koza Picard, кутова піч Thor. Четверте фото - піч Invicta з декором в японському стилі, модель Onsen з трьома стеклами. Це печі серійного виробництва, випускаються тільки в чорному (графітовому) кольорі.

П'яте фото - піч Piazzetta E129 M, як і інші сталеві печі Piazzetta, вона може бути виконана в чорному або білому кольорі. А ось німецькі сталеві печі Spartherm випускаються, на замовлення, в одному з 12 кольорів, включаючи такі екзотичні варіанти, як рожевий або бірюзовий.. На останньому фото представлена ​​піч з обертовим корпусом і автоматизованою системою управління, модель SEO S.

Вартість

Найдоступніша категорія опалювальних печей - чавунні. У нашому каталозі ціни на чавунні печі стартують з 298 євро (ми завжди публікуємо офіційні ціни, рекомендовані виробником, розрахунок у гривні за курсом сайту, на замовлення понад 600 євро діє система знижок).

70% печей в ціновій категорії до 1000 євро - чавунні. Ще 30% пропозицій в цій ціновій категорії - сталеві, ціна на польські сталеві печі починається від 518 євро.

Наступна цінова категорія від 1000 до 2000 євро поділена між французькими чавунними печами і польськими сталевими та керамічними.

У ціновій категорії від 2001 до 3000 євро - дизайнерські моделі французьких чавунних печей, польські та італійські сталеві, італійські керамічні.

Печі в ціновій категорії від 3000 євро - керамічні італійські і німецькі сталеві.

Чому чавунні печі, зазвичай, дешевше? Їх конструкція набагато простіша, в них менше функцій, і найчастіше невелике пряме скло. Якщо розглядати французькі чавунні печі з панорамним (вигнутим) або великим кутовим склом, їх ціна вище 2000 євро, по-перше, через собівартість самого скла, яка може сягати 600 євро, по-друге за рахунок унікального дизайну і, як наслідок, НЕ масового виробництва.

Надійність

Сталеві печі, а також сталеві печі в керамічному облицюванні і в облицюванні з натурального каменю, вважаються більш надійними. Багатошарова конструкція, в якій камера згоряння викладена вогнетривким шамотом, а зварному сталевому корпусу не страшний термічний удар, довговічніша. У чавунних печах деталі не зварюються, а скручуються, а шви прокладаються жароміцним герметиком. Згодом, особливо при інтенсивній експлуатації, герметик просихає і герметичність швів слабшає, так що піч вимагатиме ремонту. Крім того, чавунний корпус, нагрітий до високої температури, стає чутливим до термічного удару - наприклад, потрапляння холодної води, тому може тріснути.

І в тих, і в інших печах колосникову решітку роблять чавунною, вона є змінною деталлю, яка потребує заміни після декількох років експлуатації.

Функціональність і комфорт

Майже всі сталеві і керамічні печі обладнані подачею вторинного повітря через отвори на задній стінці, і третинним повітрям по системі чисте скло, мають герметичну конструкцію з підведенням зовнішнього повітря. Більшість печей преміального сегменту (сталеві та керамічні), таких виробників як Spartherm і Piazzetta, можна обладнати електронною системою управління. Керамічні печі Piazzetta мають подвійні стінки, і нагріте повітря може бути відведене в інші кімнати по повітряних каналах за допомогою системи Multifuoco. Деякі моделі сталевих і керамічних печей обладнані обертовою підставою, духовкою, зволожувачем повітря та ін.

Чавунні печі можуть стати найкращим вибором для дачі, так як крім високої потужності опалення, ряд моделей можна використовувати для приготування їжі. На жаль, корпус чавунних печей прогрівається дуже швидко за рахунок високої теплопровідності цього матеріалу і може підсушувати повітря.

Про всі ці функції, а також про використання печей для опалення докладніше ми розповімо в інших статтях нашого блогу.