Наступні схеми розроблені заводом Kratki для базової серії камінних топок з водяним контуром. Завдяки наведеним схемам можна зрозуміти загальну будову камінної топки з водяним контуром та схему її включення до системи водяного опалення будинку. Схеми мають використовуватися разом з інструкцією виробника. Наведені схеми не призначені бути посібником в самостійному спорудженні каміну з водяним контуром. Доручайте таку роботу лише професіоналам з досвідом підключення камінних топок та монтажу системи водяного опалення.

Для отримання технічних вимог щодо підключення камінних топок інших серій та виробників запитуйте оригінальні інструкції.

Схема внутрішньої будови камінної топки з водяним контуром

Основною частиною камінної топки з водяним контуром є сталевий корпус з водяним плащем (16) , в якому знаходиться камера згоряння (1 ) . Спереду камеру згоряння закриває чавунні дверцята (2) з жароміцним керамічним склом (3) і запірним механізмом (4) . Дверцята крі́пляться до сталевого корпусу за допомогою чавунної рами (5) . Внизу камера згоряння (1) обмежена чавунною підставою (6) , яка кріпиться болтами до сталевого корпусу, і в якої розташована камера для збору золи. На цій підставі встановлені чавунні колосникові грати (10) , на яких безпосередньо відбувається спалювання дров. Колосникові грати повинні бути встановлени ребрами вгору. Чавунний бар'єр для дров (11) охороняє їх від висипання з камери згоряння при відкритті дверцят (2). Відходи процесу горіння (зола і залишки незгорілого палива) збираються в висувному зольному ящику (7) , який знаходиться під колосниковими гратами. У передній частині зольного ящика встановлена вітрина (8) , забезпечена рухомим регулятором для управління подачею первинного повітря для горіння (9) . Вторинне повітря, необхідне для дожигания залишкових газів і запобіганню швидкомуе забрудненню жаростійкого скла (3), подається через щілину, яка знаходиться над верхнім краєм скла.

Над камерою згоряння встановлені кип'ятильні труби (17) , які утворюють природні конвекційні канали для руху димових газів, і водночас збільшують ефективність тепловіддачі. Під час експлуатації, димові гази обтікають стінки камери згоряння, проходять між кип'ятильних труб в димосборнік (12) і після цього потрапляють в димар. Над димозбірником встановлена керована оборотна заслінка (шибер, або кагла) (13) . Для управління шибером передбачений спеціальний механізм (14), що приводиться в дію за допомогою поворотної ручки (15) .

Приплив циркулюючої води з установки в водяний контур камінної топки здійснюється через нижні патрубки (18) . Вихід підігрітої води з водяного контура в опалювальну систему здійснюється через верхні патрубки (19) . Останні патрубки (20) служать для кріплення датчика температури (MSK), (21) змійовика, (22) датчика термічного клапана.

Схема підключення топки з водяним контуром у відкритій системі


 

 1. Камінна топка з водяним контуром
 2. Вихід димових газів
 3. Підведення зовнішнього повітря під управлінням електричного насоса
 4. Відкритий розширювальний бачок
 5. Автоматичне поповнення водою (з водопроводу)
 6. Насос центрального опалення
 7. Блок управління MSK GLASS
 8. Підведення водопровідної води
 9. Розподільник системи Ц.О.
 10. Радіатор Ц.О.
 11. Запобіжна труба хв. 25 мм внутрішній діаметр
 12. Розширювальна труба хв. 25 мм внутрішній діаметр
 13. Труба для спуску води в каналізацію
 14. Переливна труба аварійного скидання в каналізацію
 15. Патрубки для підведення і відведення води для циркуляції (1 "вн. діам.)
 16. Патрубок кріплення змійовика (1/2" діам.)
 17. Патрубок кріплення датчика термостатичного клапана (1/2 "вн . діам.)
 18. Гніздо кріплення температурного датчика блоку MSK GLASS

 

 

Схема підключення топки з водяним контуром з газовим котлом


 1. Камінна топка з водяним контуром
 2. Вихід димових газів
 3. Підведення зовнішнього повітря під управлінням електричного насоса
 4. Відкритий розширювальний бачок
 5. Автоматичне поповнення водою (з водопроводу)
 6. Насос центрального опалення
 7. Блок управління MSK GLASS
 8. Підведення водопровідної води
 9. Розподільник системи Ц.О.
 10. Радіатор Ц.О.
 11. Запобіжна труба хв. 25 мм внутрішній діаметр
 12. Розширювальна труба хв.25 мм внутрішній діаметр
 13. Труба для скидання води з змійовика в каналізацію
 14. Переливна труба аварійного скидання в каналізацію
 15. Котел Ц.О.
 16. Підведення води в котел Ц.О.
 17. Зворотній труба
 18. Зворотний клапан
 19. Термостатичний клапан Watts
 20. Патрубки для підведення і відведення води для циркуляції (1 "вн. діам.)
 21. Патрубок кріплення змійовика (1/2" вн. діам.)
 22. Патрубок кріплення датчика термостатичного клапана (1/2 "діам.)
 23. Гніздо кріплення температурного датчика блоку MSK GLASS
 24. Плитковий теплообмінник

Схема підключення топки з водяним контуром в закритій системі


 1. Камінна топка з водяним контуром
 2. Вихід димових газів
 3. Блок управління MSK GLASS
 4. Насос центрального опалення
 5. Патрубки для підведення і відведення води для циркуляції (1 "вн. діам.)
 6. Патрубок кріплення змійовика (1/2" вн. діам.)
 7. Патрубок кріплення датчика термостатичного клапана (1/2 "вн. діам.)
 8. Термостатичний клапан

 

Для нагріву води для побутових потреб в системі може також застосовуватися бойлер непрямого нагріву, в якому передача тепла воді, що у бойлері, здійснюється за допомогою змійовика з нержавіючої сталі, по якому проходить вода із системи опалення.

Використання мідного змійовика для запобігання перегріву топки з водяним контуром

З метою запобігання перегріву води в системі центрального опалення, можна також використовувати вбудований теплообмінник. В такому випадку всередині водяного контура монтується змійовик, що охолоджує воду.

Змійовик виконаний з мідної трубки перетином 12 мм. Обидва кінці змійовика виходять за межі каміна. Для того, щоб теплообмінник виконував свої функції, одночасно монтується термічний захист роботи камінної топки (процесу нагріву води в каміні) з термостатичним клапаном.

Кращим вибором є пристрій типу STS20. Термостатичний клапан управлятиме не тиском, а температурою води. Цей клапан встановлюється в трубі, що подає воду з водопроводу в змійовик.

Термостатичний клапан з'єднаний з датчиком температури за допомогою мідної трубки довжиною 1,3 метра. Датчик температури встановлюється на спеціально передбаченому відводі (патрубку) 23, тому через цей патрубок він безпосередньо занурюється в воду, яка знаходиться у водяному контурі, і таким чином термостатический клапан, що знаходиться на іншому кінці мідної трубки знаходиться безпосередньо під контролем температури цієї води. Коли вода у водяному контурі досягає температури 97 ° C, клапан відкривається і холодна вода з водопроводу потрапляє в змійовик. Таким чином, вода, що знаходиться у водяному контурі, починає охолоджуватися.

У цього технічного рішення є ще одна важлива перевага - воно не залежить від електрики. Холодна вода з системи водопостачання може проходити через змійовик в будь-якому напрямку, і це не впливає на ефективність його роботи.