Камін встановлюється на перекриттях будівлі з урахуванням їх несучої конструкції. Перевірте несучу здатність підлоги шляхом додавання: ваги захисту (облицювання стін), ізоляційних матеріалів, облицювання та камінної топки. Якщо підлога не має відповідної несучої здатності, необхідно вжити адекватних контрзаходів.

Місце розміщення каміна в приміщенні визначається розташуванням стаціонарної димової труби, до якої підключається димовий патрубок. Для кожного каміна потрібен окремий димохід.

При відсутності стаціонарних димоходів, установку каміна і монтаж димохідної труби необхідно проводити із залученням фахівців, які мають право на надання подібних послуг.

Прилад необхідно поставити в місці, де можливе його безпечне і зручне використання, а також технічне обслуговування. Якщо встановлюваному приладу потрібна електрична розетка, в приміщенні також має бути заземлене джерело живлення у відповідності з діючими нормами.

Установка каміна на підлозі повинна здійснюватися строго вертикально по схилу.

Приміщення, в якому буде встановлено прилад, має відповідати таким вимогам:

  • Воно не може використовуватися як гараж, сховище горючих матеріалів або для діяльності, пов'язаної з ризиком пожежі.
  • Воно не повинно бути в розрідженому повітряному середовищі по відношенню до атмосферного повітря за рахунок ефекту протилежної тяги, обумовленого наявністю в приміщенні, де буде встановлений камін, іншого приладу або витяжного пристрою.
  • Не використовуйте дві печі, камін і піч, піч і дров'яну камбузну піч і т. д. в тому ж середовищі, оскільки тяга одного може впливати на тягу іншого.
  • Піч або камін не повинні використовуватися одночасно з вентиляційними каналами колекторного типу з витяжним вентилятором або без нього, іншими пристроями або приладами, такими як: штучні системи примусової витяжної вентиляції і інші системи опалення з використанням вентиляції для зміни повітря. Такі системи можуть привести до вакууму в середовищі установки, навіть якщо вони встановлені в сусідніх або суміжних приміщеннях.
  • Піч або камін не повинні бути використані: на сходових клітинах, за винятком будівель з не більше ніж двома квартирами, в коридорах загального користування; спальнях, ванних або душових кімнатах.

Відповідні теплоізоляційні матеріали

Матеріал: мінеральне волокно, керамічне волокно, мінеральна вата
Форма:
листи, мати, труби
Характеристики:
питома вага не менше 245 кг / м3 з робочою температурною межею не менше 1000 ° C.
Теплопровідність λ (400 ° C) ≤ 0,1 Вт / мК
Товщина:
як показано на малюнках в пункті «БЕЗПЕЧНІ МІНІМАЛЬНІ ВІДСТАНІ»

Якщо ізоляційний матеріал не облицьовує стіни, він має бути встановлений по всій поверхні стін з точкамі кріплення на кожних 30 см.

Матеріал, закодований «AGI Q132» або «DIN 18895», дозволений для теплоізоляції.

Безпечні мінімальні відстані

 

Місце установки повинне відповідати правилам протипожежної безпеки.

Стіни

  • Стіни з горючих матеріалів: топка може бути встановлена ​​поруч з легкозаймистими стінами за умови належного захисту, що складається з вставок ізоляційного і незаймистого матеріалу. Для ізоляції топки і правильної установки облицювання побудуйте облицювальну стіну з незаймистого матеріалу (наприклад, гіпсокартону) і вставте шар ізоляційного матеріалу між двома стінами завтовшки 10-12 см. Завжди залишайте зазор 10 см між топкою і облицювальної стіною.
  • Стіни з негорючих матеріалів: завжди залишайте зазор в 5 см між топкою і облицювальної стіною. Ізолюйте стіну для поліпшення теплообміну в конвекційному коробі.

Стеля

  • Стеля з горючих матеріалів: створіть підвісну стелю в 8 см з незаймистого матеріалу. Мінімальна відстань між підвісною стелею і з'єднанням з димоходом повинно складати 20 см, в той час як з'єднання з димоходом повинно бути ізольовано вогнетривким матеріалом, стійким до високих температур, не менше 3 см в товщину. Якщо облицювальний кожух і з'єднання з димоходом виконані з металу, мінімальна відстань від підвісної стелі може бути зменшено до 10 см, але товщина ізоляції з'єднання з димоходом повинна становити не менше 6 см.
  • Стеля з негорючих матеріалів: мінімальна відстань між стелею і з'єднанням з димоходом має бути 20 см.

Підлога

Якщо підлога зроблена з горючого матеріалу, вона має бути захищеною шаром ізоляційного матеріалу товщиною 4 см, а між каміном і підлогою необхідно залишити повітряний простір в 20 см. Для ізоляції використовуйте ізоляційний матеріал з характеристиками, наведеними в пункті «ВІДПОВІДНІ ТЕПЛОІЗОЛЯЦІЙНІ МАТЕРІАЛИ ».

Пол перед фронтальною частиною каміна повинен бути викладений з вогнестійких матеріалів, наприклад, плитки, скла або сталі. Такий захист необхідний, щоб уникнути загоряння в разі випадання тліючого вугілля або іскор з топки каміна.

Мінімальна відстань, на якій має бути ізольовано підлогу перед каміном і по сторонам - 0,3 м + висота від підлоги до низу топки, але в сумі не менше 0,5 м.

Небезпечна зона випромінювання

Перед топкою і по її боках існує область випромінювання, яка повинна бути вільна від будь-яких займистих елементів, таких як: килими, штори, дерев'яні меблі, прикраси, легкозаймисті рідини, продукти для розпалювання вогню або дрова, і т. д. Мінімальна відстань від топки до зазначених легкозаймистих матеріалів - 1,5 м.

Недотримання вищевказаних заходів безпеки може призвести до пожежі !!!

Ця інструкція містить технічні вимоги, що пред'являються виробником до обладнання, що ми поставляємо, і не призначена бути посібником в самостійній установці камінної топки. Камін є об'єктом з підвищеними вимогами до пожежної безпеки, залучайте до установки тільки професійних підрядників, які спеціалізуються на установці камінів з закритими камінними топками!