Рустикальний стиль, його ще називають стилем кантрі, відрізняється деякою грубістю і акцентом на використанні натуральних матеріалів в малообробленій формі: дерева - у вигляді масивних колод і балок, каменю - у вигляді великих шматків неправильної форми або прямокутних, але з грубими сколами.

Камін в стилі кантрі - затишний і рідний, «як у бабусі»

Камін в рустикальном стилі (кантрі) часто замовляють в дерев'яні будинки або для дачі.

Кутове розташування каміна в рустикальном стилі дозволяє максимально використовувати простір в заміському будинку. У таких випадках ми рекомендуємо розміщувати камін у внутрішньої стіни і направити гаряче повітря в сусідні приміщення.

Основні ознаки камінів в рустикальном стилі:

  • дерев'яна балка над вогнищем,
  • масивні колони з піщанику,
  • ніша для дров внизу,
  • часто - цегляна кладка в обробці.

Але варіанти виконання можуть бути найрізноманітнішими, наприклад, з переважанням мармурових елементів, додаванням декоративних деталей з граніту.


Використання великих грубо оброблених кам'яних блоків в камінах рустикального стилю найкращим чином передає дух того часу, коли люди були набагато ближче до природи.

У більш сучасної інтерпретації рустикального стилю, камінну топку "зашивають" в прямокутний короб з гіпсокартону, який в свою чергу, облицьовують плиткою з піщанику або іншого натурального каменю.
Фото каміна з об'єкта в процесі будівництва.

Всі фото, використані в статті, є фотографіями камінів, побудованими нашими фахівцями на об'єктах в Київській області.
Копіювання заборонено.