Огляд останніх тенденцій в дизайні сучасних камінів

Популярні стилістичні напрямки

Мінімалізм, хай-тек, конструктивізм

В даний час найпопулярніші стилі в камінобудівництві - мінімалізм, хай-тек, конструктивізм. Прості прямокутні форми камінного порталу облицьовуються різними матеріалами для отримання неповторного зовнішнього вигляду.

Так - хорошому огляду вогню, габарити вогнища як по горизонталі, так і по вертикалі виступають на перший план, витісняючи модні раніше широкоформатні каміни

by Ehrlich Architects

by Cary Bernstein Architect

by Debbie Evans, RID

by Studio William Hefner

by Horst Architects

by Modern House Architects

by Four Corners Construction

Популярні в оздобленні камінів матеріали:

  • піщаник
  • мармур
  • онікс
  • керамічні плити
  • граніт
  • бетон

Часто конструкція камінного порталу просто забарвлюється, що дозволяє зменшити загальну вагу каміну (не використовується важкий облицювальний камінь).

У цьому ж стилі зазвичай споруджуються і каміни з двома (двосторонні, або наскрізні каміни) і трьома фасадами (тристоронні каміни, або U-образні каміни).

by COASTROAD Hearth & Patio

by Beyond Home Theater

by Mark Gerwing

by Beaugureau Studios

Рустикальний стиль

На другому місці - осучаснений рустикальний стиль. Все та ж проста прямокутна форма порталу облицьовувався бутовим каменем, цілим або різаним в плитах з нерівними краями або прямокутних блоках. Такий камін можуть супроводжувати чавунні свічкові люстри, оленячі роги, рушниці та інша атрибутика мисливського будинку.

by Whitten Architects

by Clawson Architects

by Otero Signature Homes

by Claudia Leccacorvi

by Poss Architecture

by Shuffle Interiors

by Jenni Leasia Design

by Kathrin Long

 

Англійський стиль

В інтер'єрах, більш наближених до класики, в основному встановлюються каміни в англійському стилі. Оздоблення поблизу вогнища (паспарту) виконується з каменю, а більш віддалені частини камінного порталу - з дерева. Такі каміни супроводжуються книжковими шафами з боків від камінного порталу. Часто над каміном розміщують, в більш традиційному варіанті, - картину або дзеркало, іноді, якщо це газовий або біокамін - телевізор.

by Garrison Hullinger Interio

by Witt Construction

by Mary Trantow

by Supple Homes, Inc.

by Paul Moon Design

Середземноморський стиль

Не можна не згадати й інтер'єри в середземноморському стилі. Каміни на дровах в інтер'єрах цього стилю - як правило, з масивними кам'яними порталами, круглими колонами, масивними полками.

by JMA Interior Decoration

by Greg Logsdon

Конструктивні особливості сучасних камінів

1. Використання закритих камінів

Незалежно від обраного в інтер'єрі стилю, вогнище традиційно закрите скляними дверцятами. Безпека понад усе. Закриті двері надійно захищають від іскор і можливого попадання диму в приміщення. В основі каміну - камінна топка.

2. Прямокутний короб або фальш-стіна

В сучасних інтер'єрах популярна раніше конструкція камінного порталу стилю кантрі практично вийшла з ужитку. На зміну прийшла конструкція прямокутного термокоробу, або ж фальшстіни, що також називають технічною конструкцією каміну. Цей термокоріб використовується в організації повітряної конвекції створюваного камінною топкою тепла. Навіть каміни, наближені по стилю до рустикального, також мають в основі конструкції прямокутний коріб, облицьований зовні пісковиком.

3. Плоске скло

Модні ще років 5-10 тому овальні і трапецієподібні (призматичні) форми фасадів камінних топок тепер практично не зустрічаються. Плоскі стекла практично повністю захопили територію камінного дизайну.

4. Велике, оглядове вогнище

Так - хорошому огляду вогню, габарити вогнища як по горизонталі, так і по вертикалі виступають на перший план, витісняючи модні раніше широкоформатні каміни (каміни широкого формату продовжують використовуватися, але в основному з газовими топками).

5. Використання сталевих камінних топок з керамікою всередині

Великі розміри вогнища призводять до необхідності використання сталевих камінних топок (через занадто велику вагу чавунної конструкції). А сталеві топки, в свою чергу, облицьовуються всередині світлим керамічним матеріалом, по-перше, для виключення прямого контакту сталі з вогнем, по-друге, для поліпшення естетичного вигляду і додання схожості з натуральним каміном.