Що потрібно знати, якщо ви встановлюєте в своєму будинку камін

Стаціонарний димохід

Кожен опалювальний прилад (камінна топка, камін) повинен мати вертикальний димар, який працює шляхом природної тяги для відтоку продуктів згоряння на вулицю / відкрите повітря.

Димохід повинен:

 • відповідати правилам, що діють в місці установки приладу;
 • бути герметичним по відношенню до продуктів згоряння, водонепроникним, з відповідною ізоляцією, зробленим з матеріалів, стійких до корозії і тиску газів;
 • бути приєднаним тільки до однієї печі, каміна або витяжці;
 • бути відповідного розміру, з постійним вільним внутрішнім перетином, рівним діаметру димаря в топці або більше і, по крайней мере, 3,5 м у висоту;
 • знаходитися в основному у вертикальному положенні з відхиленням від осі не більше ніж на 45 °;
 • знаходитися на достатній відстані від горючих або легкозаймистих матеріалів, бути оснащеним повітряним зазором або відповідним ізоляційним матеріалом;
 • мати єдиний внутрішній перетин, бажано круглий. Квадратний або прямокутний перетин має бути з закругленими кутами з радіусом не менше 20 мм і максимальним співвідношенням сторін 1,5;
 • стіни мають бути гладкими, якщо це можливо, і без уступів. Вигини мають бути правильними і без розриву.

Заборонено робити стаціонарні або мобільні отвори на димоході для підключення приладів, за винятком того, до якого він вже підключений. Усередині димоходу заборонено проводити інші повітроводи або службові труби, незалежно від їх розмірів.

Ревізія димоходу

Ми рекомендуємо, щоб в димоході була камера для збору твердих речовин і будь-якого конденсату, розташована нижче з'єднання з топкою, яку можна було б легко перевіряти за допомогою герметичних дверей.

Труба димоходу

Рис. 1. Перетин випуску

Труба димоходу являє собою пристрій, встановлений на верху димаря, призначене для відтоку продуктів згоряння в атмосферу.

Димохідна труба повинна відповідати наступним вимогам:

 • вона повинна мати таке ж внутрішній перетин і форму, як і димар (A);
 • вона повинна мати практичний перетин випуску (В) не менше ніж в два рази більше, ніж перетин димоходу (A);
 • частина труби, яка виходить з даху або залишається в контакті з простором поза приміщенням (наприклад, в разі плоского даху), повинна бути закрита цеглою або плиткою і в будь-якому випадку добре ізольована;
 • вона повинна бути побудована таким чином, щоб запобігати проникненню дощу, снігу та сторонніх речовин в димохід і забезпечувати відтік продуктів згоряння на вулицю / відкрите повітря в разі вітрів, що дмуть з усіх боків і під усіма кутами (труба з дефлектором нижньої тяги).

Рекомендовані відстані для належної роботи труби

Для забезпечення безперебійної роботи димохідної труби і для правильного розсіювання продуктів згоряння в повітрі, вона повинна бути встановлена ​​таким чином:

 • в 6-8 м від будь-якої будівлі чи інших перешкод, які є вищими, ніж димова труба;
 • на 50 см вище, ніж будь-які перешкоди, розташовані на відстані менше 5 м;
 • за межами області відтоку (інший димової труби).

З'єднання з димоходом

З'єднання з димоходом повинно бути виконано за допомогою труб: як можна більш коротких, без звуження або обмежень і з максимальним нахилом в 45 °. Не можна використовувати гнучкі металеві або азбестоцементні труби. Труби і відводи (коліна) повинні бути зроблені відповідно до діючих правил.

Після того, як в стіні просвердлили отвір для того, щоб вставити трубу в димохід, повітряні зазори повинні бути заповнені негорючими, стійкими матеріалами зі зниженою теплопровідністю (наприклад, легким бетоном).

Переконайтеся в тому, що з'єднання з димоходом є газо- / димонепроникні, оскільки прилад працює в середовищі зі зниженим тиском.

Рекомендується, щоб сполучні труби були ізольовані ізоляційним матеріалом

Конструкція димоходу з нержавіючої сталі

Для досягнення вимоги гладкості внутрішніх стінок, відсутності кутів, на яких міг би накопичуватися креозот, існуюча цегляна шахта димоходу гільзується трубою з нержавіючої сталі. Якщо димохід споруджується заново, може бути використана термотруба (сендвіч) з подвійною стінкою і ізоляцією всередині, або ж частина димоходу всередині будинку може бути виконана з одностінної труби з обшивкою в гіпсокартонний ізольований короб з конвекційними отворами (для забору тепла від нагрітої димохідної труби).

Рис. 2. Конструкція димоходу з нержавіючої сталі


Призначення різних елементів димоходу:

Труба димоходу одностінна
Базовий елемент для комплектації і монтажу димоходу і його горизонтальних ділянок. Труби для димоходів застосовуються для гільзовки цегляного димоходу, а так само підключення до димоходу сендвіч. Випускається в відрізках по 1 м, 0,5 м, 0,3 м.
Труба сендвіч (термо)
Труба димоходу сендвіч є базовим елементом для сендвіч димоходу, яка, крім внутрішньої нержавіючої труби, має термоізоляційний шар базальту і зовнішній металевий кожух з нержавіючої (або оцинкованої) стали.
Коліно 45 °
Складається з двох зварених між собою частин труби під кутом 45º. Дозволяє змінювати напрямок димоходу на кут 45º. Встановлюється як на вертикальних, так і на горизонтальних ділянках димоходу. Відведення 45 ° не повинен нести на собі навантаження (вага димоходу), а лише виконувати функції повороту.
Коліно регульоване 90º
призначений для зміни кута димоходу, з'єднується з елементами димаря з нержавіючої сталі без додаткових кріплень: "труба в трубу".
Трійник 45 °
Призначений для відведення газів, що відходять в димохід і забезпечує можливість чищення та обслуговування димохідної труби з відсікання конденсату.
Трійник 87 °
Призначений для відведення газів, що відходять в димохід і забезпечує можливість чищення та обслуговування димохідної труби з відсікання конденсату.
Ревізія
Призначена для внутрішньої перевірки, обслуговування та чищення димоходу від сажі, а так само виконує функцію опори для труби димоходу з нержавіючої сталі.
Лейка
Призначена для відводу кондансата з труби димоходу назовні. Лейка конденсатовідвідник встановлюється знизу під трійник 87 ° або трійник 45 °
Шибер (кагла)
Призначений для регулювання тяги в трубі димоходу. Згідно діючих пожежних норм України шибер не повинен перекривати переріз димоходу більш ніж на 85%.
Закінчення димоходу
Використовується для установки на верхівку цегляного димоходу. Закінчення цегляного димоходу запобігає потраплянню атмосферних опадів всередину цегельного каналу.
Окапник
Встановлюється на трубу димоходу, що виходить на дах, і виключає попадання атмосферних опадів в отвір навколо димаря, і для декорування проходу труби через перекриття.
Розетта
Призначена для декорування місць проходу димохідної системи через вертикальне перекриття (стіну / простінок).
Скоба на розтяжки
встановлюється на утеплені димарі, коли труба димоходу підноситься над покрівлею більш, ніж на 1,5 м.
Скоба кріпильна
Призначена для кріплення вертикального стовбура і горизонтальних ділянок димоходу до стіни, якщо відстань труби від поверхні, до якої виконується кріплення, не перевищує 200 мм.
Дефлектор Волпер
Встановлюється на верхівку димоходу і призначений для підвищення і стабілізації тяги в димоході. Дефлектори так само захищають трубу димоходу від попадання атмосферних опадів і сильного бічного вітру.
Грибок дефлектор
встановлюється на верхівку димоходу і призначений для захисту труби димоходу від атмосферних опадів.
Флюгер
Встановлюється зверху димоходу, забезпечує захист димоходу від попадання атмосферних опадів і виключає загасивши вітру в димохід (зворотна тяга).Наші фахівці здійснюють монтаж димоходів різних конструкцій. Кошторис на димохід складається після попереднього виїзду на місце його установки (безкоштовно - в межах Києва, оплата транспортних витрат за межами Києва за домовленістю).

Просимо звернути увагу, що ми займаємося постачанням комплектуючих для димоходу виключно при замовленні послуги по монтажу димаря або в комплексі робіт по монтажу каміна.