Для забезпечення охолодження камінної топки в процесі експлуатації необхідний тепловий обмін з приміщенням, в якому вона встановлена. Такий повітрообмін забезпечується монтажем конвекційного короба навколо топки, з простором для циркуляції повітря навколо неї, а також вентиляційних отворів в коробі - внизу, для забору холодного повітря з приміщення, і вгорі, для виходу нагрітого повітря.

Крім того, нагріте повітря з конвекційного короба використовується для опалення кількох приміщень за допомогою системи повітроводів.

Конвекційний короб

Рис. 1 Спрощена схема руху потоків повітря всередині конвекційного короба

Позначення на схемі:

  1. впуск первинного повітря для горіння в зону зольника
  2. впуск первинного повітря для підтримки чистоти скла
  3. випуск димових газів
  4. впуск повітря в конвекційний короб знизу для охолодження топки і конвекції
  5. впуск повітря в конвекційний короб між панелями облицювання для охолодження топки і конвекції
  6. вихід нагрітого повітря через вентиляційний отвір у верхній частині конвекційного короба в приміщення, де встановлений камін
  7. вихід нагрітого повітря через вентиляційний отвір в суміжне приміщення

Для визначення безпечних мінімальних відстаней дотримуйтеся інструкцій виробника, що додаються до камінній топці. У будь-якому випадку, повітряний зазор між топкою і ізольованою стіною / облицюванням має становити 8-12 см.

Вентиляційні решітки

Вентиляційні решітки дозволяють повітрю проходити зсередини захисного кожуха (термокороба, конвекційного короба) каміна назовні, в приміщення, і навпаки. Тепле повітря виходить з вентиляційних решіток завдяки природній конвекції, тому необхідно підтримувати безпечні відстані від горючих матеріалів, таких як: стелі або стіни, карнизи/балки, меблі, штори і т.д. Вентиляційна решітка повинна бути встановлена, щонайменше, в 50 см від стелі і, по крайней мере, на безпечній відстані в 30 см з боків.

Розміри решіток мають відповідати потужності камінної топки, вимоги до розміру ефективного перетину см. в інструкції виробника. Вентиляційна решітка не повинна закриватися, та має бути встановлена ​​без з'єднання з топкою таким чином, щоб тепле повітря, нагріте всередині термокороба, могло виходити назовні.

Якщо висота стелі становить більше 3 м, вентиляційна решітка має бути встановлена ​​на термокоробі на відстані 30 см від стелі, щоб нагріте повітря могло виходити назовні.

Слідкуйте за тим, щоб всі вентиляційні отвори залишалися відкритими - блокування конвекції навколо топки призведе до перегріву приладу і пошкодження його деталей.